Online 2
Bugün (Tekil)0
Toplam (Tekil)5703446

Dost Siteler

Anaokulu Açmak ve Devir
Leonardit nedir?

Ayrıca suyun ve havanın toprak içinde hareketini düzenliyor

Leonardit nedir?

Organik toprak düzenleyici

Leonardit, toprağın fiziksel ve kimyasal özelliklerini iyileştiren, biyolojik aktivitesini arttıran, yüksek oranda humik asitler içeren, toprağa karıştırılarak uygulandığında humus oluşturan katı granül ve toz formdaki organik bir materyal.
Leonardit; bitki ve hayvan kalıntılarının tarih öncesi zamanlarda gölsel ortamlarda ve bataklıklarda çökelerek basınç, sıcaklık ve anaerobik koşullarda volkanizma hareketlerinin de etkisiyle milyonlarca yılda parçalanıp bozuşması, humifikasyonu, oksidasyonu ve başkalaşıma uğraması sonucu tabakalaşmış organik sedimanter bir kayaç.
 
humik asit içeren bir preparat olup, topraktaki bitki artıklarının binlerce yıllık süreçte ayrışması ve değişimi sonucu oluşan leonardit isimli organik materyalden üretiliyor. Humik asit içeriyor.
Toprağın fiziksel ve kimyasal yapısını istenen biçimde iyileştirerek, bitkinin daha kolay köklenmesini ve varolan besin elementlerini daha kolay almasını sağlıyor. Bununla birlikte suyun ve havanın toprak içinde hareketini düzenliyor.

 

(Eko Natura)

 Yorumlar

Henüz yazılmış bir yorum yok...


Yorum Ekle (Yorum yazmak için üye girişi yapmalısınız.)

Yorum Ekle


2007 �copy floraburada.com - v3.0